Klima Teknik Servisi

Klima Bakımı

İlk Günkü Gibi Konfor ve Tasarruf…

Yaşam alanlarında kullanılan, yaz – kış istenilen sıcaklık ayarı ile çalışan klimalar, iklimlendirilmek istenilen mekânda ve dış ortamda mevsim koşullarına göre farklı hava şartlarına maruz kalırlar. Bu süreçte cihazların iç ve dış yüzeylerinde kirlenme ve tahribat meydana gelir. Yetkili klima  teknik servisi tarafından cihazın performansını düşüren bu sorunları ortadan kaldırmak için periyodik olarak bakım işlemi yapılması gerekir.

Gerek enerji tasarrufu, gerekse de klimanın sorunsuz çalışması bakımından, bu periyodik kontrollerin ihmal edilmemesi gerekir. Cihazı ekstra enerji harcamaktan kurtaracak, sağlığınızı ve güvenliğinizi sağlayacak klima bakım hizmetlerinden düzenli olarak yararlanmak için yetkili servisimizden destek alabilirsiniz.

Klima Bakımı Neden Önemli?

Markası ve modeli ne olursa olsun klimanın ilk günkü verimlilik ve performansla çalışması için periyodik klima bakımı hayati önem taşır. Herhangi bir arıza durumuyla karşılaşmayı en aza indirgemek ve cihazı yormamak için klima bakımı yaptırılmalıdır. Ayrıca:

 • Cihazın verimli çalışması için,
 • Klima arızalarının önüne geçebilmek için,
 • Enerji tasarrufu sağlamak için,
 • Fatura maliyetlerini azaltmak için,
 • Sağlığınız için,
 • Konfor ve güvenliğiniz için,
 • Temiz hava solumak ve hastalıklardan korunmak için,
 • Klimanın ömrünü uzatmak için,
 • Mevsimleri sorunsuzca geçirebilmek için klima bakımınızı yaptırmalısınız.

Sağlığınızı ve Güvenliğinizi Tehlikeye Atmayın!

Maddi ve manevi zararlarla karşılaşmamanız için yaptırmanız gereken klima bakımı, yetkili servislerce gerçekleştirilmesi gereken bir uygulama. Düzenli olarak yaptırıldığı taktirde bakım hizmetlerinin yararını göreceksiniz.

Kompresörü düzensiz çalışan ve ömrü azalan cihazınız ayrıca fibromiyalji, baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, alerji ve lejyoner, astım gibi hastalıklara neden olur. Elektrik tesisatında oluşacak oksitlenmeler de güvenliğinizi tehlikeye atar. Bu nedenle yılda en az iki kez klima bakımı yaptırılması gerekir.

Taner İklimlendirme Sorunsuz ve Hızlı Bakım Çözümleri

Klima Bakımı Servisimiz yıllardır sektörün öncü markalarından biri olarak edindiği tecrübe ile klimalarınızın yüksek performansta ve sorunsuz bir şekilde çalışması için üst düzey servis hizmetleri sunuyor. Klimalarınızın periyodik bakımlarını yaparak cihazlarınızın ömrünü uzatıyor.

İstanbul’un hemen her semtine ulaşan servis ağı ile Taner İklimlendirme  7/24 uzman desteği yanınızda. Klima Bakım Servisi işlemleriniz için Servis Talep Formunu doldurabilir ya da Taner İklimlendirme Bakım Servisi 7/24 numarası olan  0532 474 54 51’i arayabilirsiniz.

Klima Montaj Servisi

Güvenli ve Sağlıklı Yaşam Alanları…

Klima montajı, klima servisi çalışanları tarafından herhangi bir marka klima aldıktan sonra üründen beklenen verimi elde etmek, yüksek performans ve tasarruf sağlamak için yapılan stratejik uygulamalardan biridir. Cihazın nereye monte edileceğinin belirlendiği aşamayı kapsar. Montajın bu kadar önemli olmasının nedeni cihazın kullanım süresini ve koşullarını önceden belirleyebilmesidir.

Bu işlemin standartlar içerisinde yapılmaması, olumsuz durumlar yaratacağından yetkili olmayan müdahalelerden kaçınılması gerekir. Montaj kuralları dahilinde gerçekleştirilen işlemler cihazın kapasitesini ve verimliliğini koruyacaktır. Ayrıca yanlış yere montaj yapılması halinde konforlu üfleme sağlanmadığı için hastalıklara sebebiyet verilir.

Klima Montaj Süreci

Cihazınız için en ideal montaj yerini belirlerken profesyonel ve disiplinli bir çalışma sürecini izliyoruz. İşlem yapılacak alanın keşfini tamamladıktan sonra ideal montaj alanı oluşturup ortaya çıkabilecek problemler için tedbir alırız. Bu sayede de yaşam alanlarının avantajlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlarız. Montaj sürecimizin işlemesi de aşağıdaki sıraya göre gerçekleşir:

 • Ön keşif,
 • Doğru bakır boru ve drenaj tesisatı,
 • Doğru arındırma ve vakumlama,
 • Doğru soğutkan şarjı,
 • Uygun voltaj,
 • Dekoratif görünüm sağlama,
 • Ana tesisatın uygun kelepçelerle sabitlenmesi,
 • İç ünite için servis boşluğu oluşturulması,
 • İç ve dış ünitenin hava akışını engellemeyecek ortamın oluşturulması,
 • Su drenaj testi,
 • Geçici elektrik beslemesi ile devreye alma,
 • Topraklama hattı kontrolü,
 • Çalıştırma öncesi yapılması gereken kontroller,
 • Çalıştırdıktan sonra alınan değerlerin, katalog verileriyle uyumunun kontrolü

Uzman Kadro, Sorunsuz Montaj

Uluslararası kalite standartlarıyla yıllardır klima montajında uzman kadrolardan birine sahip olan Taner İklimlendirme yaşam alanlarınızda konforu ve güvenliği sağlıyor. Çalışma prensiplerimiz doğrultusunda ilk olarak güvenliğinizi ve sağlığınızı düşünerek olması gereken montaj koşullarını oluşturduktan sonra uygulamalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Klima Montaj Servisi cihazınızın uzun ömürlü olması ve tasarruflu bir kullanım elde edilmesi için profesyonel ekibiyle 7/24 hizmetinizde! Kadrosunu alanında uzman kişilerden seçen ve İstanbul’un tüm noktalarına hızlı servis ağı sunan Taner İklimlendirme ailesiyle siz de tanışın ve kusursuz hizmet anlayışından yararlanın. Üstelik ekonomik fiyatlarla ve uygun ödeme koşullarıyla! TSE Belgeli ürün ve hizmetlerimize sonuna kadar güvenebilirsiniz!

Taner İklimlendirme Sorunsuz ve Hızlı Montaj Çözümleri

Klima Montaj Servisimiz yıllardır sektörün öncü markalarından biri olarak edindiği tecrübe ile klimalarınızın yüksek performansta ve sorunsuz bir şekilde çalışması için üst düzey servis hizmetleri sunuyor. Klimalarınızın periyodik bakımlarını yaparak cihazlarınızın ömrünü uzatıyor.

İstanbul’un hemen her semtine ulaşan servis ağı ile Taner İklimlendirme 7/24 uzman desteği yanınızda. Klima Bakım Servisi işlemleriniz için Servis Talep Formu nu doldurabilir ya da Taner İklimlendirme Klima Montaj Servisi 7/24 numarası olan 0216 312 99 68 ve 0532 474 54 51’i arayabilirsiniz.

Tüm Markaların Orjinal yedek Parçaları Burada

Her elektronik cihazda olduğu gibi klimalarda da belirli bir kullanım zamanından sonra arıza durumları ile karşılaşılabilir. Klima servisi bakımı ve tamir gerektiren bu gibi durumlarda yedek parça değişimi ve aksesuar kullanımı söz konusu olur. Yüksek performansla yaz – kış çalıştırılan klimalar doğru kullanılmadığı ya da bakımları yapılmadığı taktirde daha çabuk arıza gösterebilirler.

Klima yedek parçaları, cihazın ilk günkü veriminde ve özelliklerinde çalışmasını sağlamak için orijinal ürünlerden tercih edilmelidirler. İmitasyon parçalar kullanıldığında fiyat açısından avantaj sağlansa da kısa zamanda geri dönüşü olmayan arızalarla karşılaşılabilir. Bu nedenle orijinal yedek parça ve aksesuar hizmetlerinden yararlanmanız son derece önemlidir. Taner İklimlendirme size bu avantajı sağlamaktadır.


Orjinal Yedek Parça

Kapasitör, fan motoru, elektronik kart, kompresör, kumanda gibi klima yedek parçalarını yetkili servisimizden temin edebilirsiniz.

Aksesuar

Üniversal klima kumandası, temizleme spreyi, anti bakteriyel filtre, toz filtresi, kauçuk takoz gibi klimanızın ihtiyacı olacak aksesuarları servisimizden temin edebilirsiniz.

Bol Seçenek, Uygun Fiyat, Kaliteli Ürünler

Taner İklimlendirme, çalıştığı markaların her modelinde orijinal yedek parça ve aksesuar temini sağlıyor. Filtreden kumandaya, kompesörden drenaj hortumuna kadar farklı yedek parçaları, tesisimizde, stoklarımızda barındırıyor, herhangi bir arızada vakit kaybetmeden değişimini yaparak, klima bakım ve onarımın en kısa sürede gerçekleşmesini sağlıyoruz. Ayrıca klimalarda kullanılacak en yeni aksesuarları farklı ödeme seçenekleri ile müşterilerimize sunuyoruz.

Ayrıcalıklı ve kaliteli hizmet almak isteyen herkese kapılarını açan servis merkezimiz her türlü sorunuzu da çağrı merkezi çalışanları aracılığıyla yanıtlıyor. Siz de klimanızın ömrünü uzatmak ve sorunsuz kullanım sağlamak için orijinal yedek parça ve aksesuar kullanmayı ihmal etmeyin…

Yedek Parça ve Aksesuar Temini Yaptığımız Markalarımız

Mitsubishi, General, Sharp, Midea ,Samui ,Sigma ,Tronic, İklimsa ,General Electric, Panasonic ,Denki, Shiro, Zen, Airfel, Alarko, Arçelik ,Ariston, Baymak, Beko ,Bosch ,Carrier, Cartel, Daikin, Demirdöküm, Diamond Electric, Electra, Electrolux ,Fuji, Fujitsu, Goodman, Gree Haier, Hicon, High Life, Hitachi, Lg ,Mitsubishi Electric ,Raks, Rubenis, Samsung, Sanyo, Siemens, Toshiba, Trane, Vestel, Westinghouse, York ,Vrf, Vrv

Taner İklimlendirme Orjinal Yedek Parça Çözümleri

Yedek Parça Servisimiz yıllardır sektörün öncü markalarından biri olarak edindiği tecrübe ile klimalarınızın yüksek performansta ve sorunsuz bir şekilde çalışması için üst düzey servis hizmetleri sunuyor. Klimalarınızın periyodik bakımlarını yaparak cihazlarınızın ömrünü uzatıyor.

İstanbul’un hemen her semtine ulaşan ve orijinal yedek parça – aksesuar temini sağlayan Taner İklimlendirme 7/24 uzman desteği yanınızda. Hizmet talepleriniz ve siparişleriniz için 0216 312 99 68 – 0532 474 54 51’i arayabilirsiniz.

Dekoratif Klima Gizleme

Taner İklimlendirme olarak klimalarınıza özel dış üniteler tasarlıyoruz. Binalarınızın görünümü dışarıya asılan klima dış üniteleri ile bozulmaktadır. Bizler bu görüntü kirliliğini ortadan kaldırabilmek için klimalarınızın dış ünitelerini dilediğiniz ebat, desen ve renklerde üretmekteyiz.

 

Hava Perdeleri

Hava perdeleri, bir mekanın iç ortamının havasını korumaya yarar. Klima vb. cihazlarla ısıtılmış ya da soğutulmuş ortam havasının, dışarıdan gelebilecek soğuk ya da sıcak hava ile ısı değişikliğine uğramasını engeller. Hava perdesi bunun yanı sıra koku, toz, sinek, böcek, bakteri gibi oluşumların da iç ortama girmesini engeller. Genellikle işyerlerinde, sürekli açık kalması gereken kapı üstlerine çoğunlukla yatay, bazen de kapı yanlarına dik olarak monte edilerek çalıştırılan hava perdesi, iç ve dış ortam arasında görünmeyen bir perde oluşturarak yalıtım ve ısı tranferinin durdurulmasıyla da enerji tasarrufu sağlar. Uygun kullanımlarda bu tasarrufun % 80’e vardığı saptanmıştır

Hava perdeleri kapı genişliği ve yüksekliği esas alınarak modellendirilmekle birlikte, ısıtıcılı, buhar ya da parfüm serpantinli vb. modelleri de bulunmaktadır. Görünüş olarak bir klimanın iç ünitesini andırmaktadır.

 

 • Teknik Özellikler:
 • Ölçüler (mm) : 1200 x 208 x 191
 • Frekans (Hz) : 50
 • Çalışma Voltajı : 220
 • Isıtma Gücü (W) : 8000
 • Motor Gücü (W) : 230
 • Hava Hacmi ( m³/h )
 • H : 1510
 • L : 1000
 • Hava Hızı ( m/s )
 • H : 10
 • L : 8
 • Ses Seviyesi ( dBA) : <58
 • Takılabilir yükseklik (m) : 2,5

 

VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Bir VRF Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRF Klima Sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur.

VRF Klima Sistemlerini, klasik split klimalardan ayrılan en büyük özelliği; değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte çalışıp kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır. Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren sistem, enerji tasarrufuna odaklanmış, gelişmiş uygulama esnekliği sağlar. Çok katlı bir plazadan, bir tek villaya kadar yeni yapılan veya mevcut her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı sağlamaktadır.

 

VRF Klima Sistemleri; gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmıştır. Gerektiği kadar soğutucu akışkan, doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yere sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanmaktadır. VRF Klima Sistemleri; alışılmış split klima sistemlerinden bir soğutucu hattında isteğe bağlı olarak farklı HP kapasite aralığında ki bir dış ünite ve birden fazla iç üniteye bağlanabilmektedir.

Soğutucu akımı inverter kontrollü bir kompresör veya kompresörlerle çeşitlendirilerek, havası şartlandırılmış mekanlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır. İleri düzey bir kontrol sistemi ısıtma ve soğutma modları arasında geçiş sağlar.

VRF Klima Sistemleri 2 farklı sistemden çeşidi vardır. Heat Recovery VRF (aynı anda hem ısıtma, hem soğutma) Heat Pump VRF (aynı anda sadece ısıtma yada sadece soğutma) VRF Klima Sistemleri; ofisler, alışveriş merkezleri, lüks apartmanlar, villalar, restoranlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde başarıyla kullanılır.


Fan coil bakımı nedir, fan coil bakımı nasıl yapılmalıdır Fan Coil üniteleri merkezi sistemlerde içerisinden sıcak yada soğuk su geçirilerek istenilen odaların veya hacimlerin iklimlendirilmesi için kullanılan cihazlardır. Fan Coil üniteleri havanın çeşitli koşullandırmalardan sonra temiz bir şekilde ısıtılıp yada serinletilip mahale aktarılmasını sağlar ortamdaki toz ve partiküller zamanla fan coil cihazlarının verimli çalışmasını engeller fancoil bakımı uzman ekipler tarafından yapılmayan cihazlar insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden mikrop ve bakteri gibi mikroorganizmaları mahale gönderir bunun önlenebilmesi için fan coil bakımı ve kimyasal dış kanal temizliğinin düzenli olarak yapılması gereklidir fan coil bakımı düzenli olarak yapılmayan cihazlarda sağlık ve maliyet açısından ciddi zarar ortaya çıkacaktır bu sebeple fan coil bakımı işlemleri mutlaka eğitimli uzman bir fan coil servisitarafından düzenli olarak yapılmalıdır fan coil arıza tamir bakım ve onarım işlemleriniz için havalandırma ve iklimlendirme alanında eğitimli uzman teknik ekibimizle 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz.

Fan Coil Nedir ? Fan Coil Bakimi Neden Gereklidir ? Fan coil üniteleri içerisinden sıcak yada soğuk geçirilmek sureti odadaki hava sıcaklığının ayarlanmasını sağlayan önemli cihazlardır cihazda bulunan fan akışkan borulardan geçen havanın sıcaklığıyla doğru orantılı olarak ortamaı iklimlendirir ve aynı zamanda ortama gönderdiği havayı filitreliyerek toz ve bakterilerin ortama aktarılmasını engeller. Otel, hastane, okul, ofis ve benzeri ortamlarda merkezi olarak iklimlendirme görevini üstlenen bu önemli cihazlar kullanım yerleri açısından yert tipi fan coil, tavan tipi fan coil, döşeme tipi fan coil ve kaset tipi fan coil üniteleri olarak farklılık gösterebilmektedir. Fan coillerin ısıtma soğutma ve toz arındırma işlemlerinde veriminin artması ve arıza maliyetlerinin en aza indirile bilmesi için mutlaka fan coil ünitelerine uzman bir fan coil bakım servisi tarafından düzenli olarak bakım yapılmalıdır bakımı zamanında yapılmayan fan coil üniteleri ortama aktardıkları nem oranı ayarlanmamış kirli hava ile sağlığınıza ciddi zararlar verebilir. Bakim islemleri neden uzman fan coil bakım servisi tarafindan yapilmalidir ? Bakımı uzman fan coil bakım servisi tarafından yapılmayan fan coil üniteleri ideal filtreleme yapamayacağından insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden mikrop ve bakteri gibi zaralı mikroorganizmaların toz ve partiküller ile birlikte ortamdaki havaya karışmasına neden olur fan coil ünitelerinin daha uzun ömürlü ve daha yüksek performansla çalışabilmesi için fan coil bakımı işlemlerinin mutlaka belirli aralıklarla yapılması gerekmektedir eğitimsiz kişi yada kuruluşlar tarafından yapılan çalışmalar size faydadan çok zarar getireceği için mutlaka uzman bir fan coil servisi ile çalışarak sorunlarınıza çözüm aramalısınız kaset tipi fancoil, döşeme tipi fancoil, tavan tipi fancoil ve yer tipi fancoil ünitelerinin elektrik bağlantı kontrolü, batarya temizliği kontrolü, filtre temizliği kontrolü, fan motoru kontrolü ve tahliye vanası kontrol işlemleri için 7/24 bizim ile irtibata geçebilirsiniz. Sırf sulu fan coil klima sisteminin pek çok uygulama yeri bulunmaktadır. Bilhassa çok katlı binalarda, kanal istenmemesi halinde seçilecek bir sistemdir. Fancoil klima sistemi, gizli ısı yükü olan tatbikatlar için kesinlikle kullanılmamalıdır. Sistem otellerde, motellerde, hastane ve alçak tavanlı ofis binalarında kullanılmalıdır. Üniteler cam önüne kullanılabildiği gibi dolapların üzerine , asma tavanı içine veya döşeme içine konulabilmektedir.

Fan coil klima sistemi 2 borulu ve 4 borulu olmak üzere ikiye ayrılır.

Fancoil iki borulu sistem İki borulu fancoil sistemi mevsime göre sistemi ya ısıtır yada soğutur. Yüksek binalarda, duvarlara delik açılarak taze hava alması tavsiye edilmez. Rüzgarla veya Enfiltrasyonla hava miktarı değişecektir.

Servis İsteyin!

Servis talebi oluşturmak için yandaki formu eksiksiz doldurunuz.

Ya da 0216 312 99 68 < ve 0532 474 54 51 nolu telefonlarımızdan da bize ulaşabilirsiniz.

[/ vc_column_text] [/ vc_column]

[iletişim formu 7 kimliği = “411”] [/ vc_column] [/ vc_row]

Kombi teknik servisi

KOMBİ BAKIMI ve ARIZA

Kombilerinizin yıllık periyodik bakımlarında sizlere en düşük maliyetleri sunarak , ekonominize zarar vermeden Kombi bakımını tüm kombi marka ve modellerine uygun ve bütçenize yar nitelikte gerçekleştirmektedir.kombi teknik servis

Bakım Demek Hem Tasarruf, Hem de Güvenlik Demek
kombi teknik servis
Kombide fark edilemeyen olası arıza ve kaçakların fark edilmesi ve gerekli tedbirlerin zamanında alınabilmesi açısından düzenli bakım yaptırılması gerekiyor. Kombide bir problem olup olmadığı ise ancak konusunda uzman servisler tarafından saptanabilmektedir. Unutmayın kombinin en ufak bir arızası dahi can ve mal kaybına neden olabilir. Kombi sağlam, yeni ya da hiç arıza yapmamış olabilir. Düzenli bakımlarla duruma arıza olmadan müdahale edilebilir. Farkında olunmayan kombi arıza ve kaçakları can ve mal kaybına neden olabilir. Bu sebeple düzenli bakım yaptırmak son derece önem taşıyor.kombi teknik servis

Buderus afişkombi teknik servis

Kombi bakımı için doğru zaman kombinin çalıştırılmadığı dönemdir. Özellikle kışa girmeden yaptırılacak kombi bakımları sistemin verimli çalışması için daha uygundur ve bakım kesinlikle kombinin uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.kombi teknik servis

kombi teknik servis

Kombinizin ve tesisatınızın sağlıklı çalışıp uzun ömürlü olması için düzenli ve periyodik olarak bakım yaptırmalısınız. Bakımı yaptırılmayan kombi ve tesisatın verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen kombi daha fazla doğalgaz tüketir ve evinizi daha az ısıtır. Bunlar da size soğuk algınlığı ve kabarık doğalgaz faturaları olarak geri döner. Petekleriniz içinde bakım yapılması çok önemli doğru bir bakım ile dogalgaz faturanızda %30´ varan tasarruflar elde edebilirsiniz.

Profesyonel ekiplerimiz kombi bakımına geldikleri zaman uyguladıkları işlemler şunlardır.:

 • Baca bağlantılarının kontrol edilmesi,
 • U manometre ile gaz kaçak kontrolü yapılması (Kombi gaz besleme hattından sonra ),
 • Elektriksel kontrollerin yapılması ve ölçülmesi,
 • Sistemin su basıncının kontrol edilmesi ve gerekli hallerde tesisat havasının alınması,,
 • Tüketiciye kullanmakta olduğu cihaz ile ilgili olarak herhangi bir şikayeti olup olmadığının sorulması,
 • Fan veya baca davlumbazının temizlenmesi,
 • Baca hava kanallarının temizlenmesi,
 • Genel parçaların dış temizliği,
 • Kapasite ayarlarının kontrol edilmesi,
 • Tesisat filtrelerinin temizlenmesi,
 • Alt hidrolik grubun kontrol edilmesi ve temizlenmesi,
 • Sirkülasyon pompasının kontrol edilmesi ve temizlenmesi,
 • Ana eşanjörün kontrol edilmesi ve dış temizliği,
 • Genleşme tankı hava basıncının kontrol edilmesi,
 • Genel parçaların oksidasyon temizliği,
 • Yoğuşma suyu drenaj hattının kontrol edilmesi,
 • Tesisat su giriş basıncının kontrol edilmesi,
 • Gaz basınç değerlerinin kontrol edilmesi,
 • Ürünün genel çalışma fonksiyonlarının kontrol edilmesi.

Kombi Montaj

 

Kombi montajı, servis çalışanları tarafından herhangi bir marka kombi aldıktan sonra üründen beklenen verimi elde etmek, yüksek performans ve tasarruf sağlamak için yapılan stratejik uygulamalardan biridir. Cihazın nereye monte edileceğinin belirlendiği aşamayı kapsar. Montajın bu kadar önemli olmasının nedeni cihazın kullanım süresini ve koşullarını önceden belirleyebilmesidir..

Bu işlemin standartlar içerisinde yapılmaması, olumsuz durumlar yaratacağından yetkili olmayan müdahalelerden kaçınılması gerekir. Montaj kuralları dahilinde gerçekleştirilen işlemler cihazın kapasitesini ve verimliliğini koruyacaktır. Ayrıca yanlış yere montaj yapılması halinde randımanlı bir sirkülasyon ve çalışma sağlanmadığı için arızalara sebebiyet verir.

Kombi nedir?

Kombi mekânın ısınmasında kullanılan bir cihazdır. Bu ısınmanın içinde suyun ısınması da vardır. Kış aylarının vazgeçilmezi kombilerdir. Isınmamızın en pratik yoludur. Önceden insanlar soba yakma ile uğraşırlardı. Ancak bu durum oldukça zahmetliydi. Eve geldiğinde soğuk bir evin ısınmasını beklemek son derece insanları zorluyordu. Bu durumun zahmetli olduğunu düşünenler ise elektrik sistemleri ile ısınmaya başladı. Ancak bu da son derece insanları zorladı. Çünkü elektrik ile ısınmak hem oldukça zordur. Hem de çok masraflıdır. Bu durumların sonucunda ise kömür kaloriferli sistemler oldu. Ancak bu da kömür kalıntılarının evleri kirletmesine neden oldu. En son ısınmak için kullanılan kombiler; tüm bu sorunları ortadan kaldırdı. Bu nedenle de insanlar için oldukça önemli hale geldi. Her gün sıcak bir eve gelmenin keyfini çıkaran insanlar; kombideki en ufak bir soruna bile katlanamaz. Bunun için de kombi servisi imkânı vardır. Kombi servisi ile istenilen her durumda servis imkânına ulaşmak mümkündür.

 

Kombi Arızaları

Kombinizin ve tesisatınızın sağlıklı çalışıp uzun ömürlü olması için düzenli ve periyodik olarak bakım yaptırmalısınız. Bakımı yaptırılmayan kombi ve tesisatın verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen kombi daha fazla doğalgaz tüketir ve evinizi daha az ısıtır. Bunlar da size soğuk algınlığı ve kabarık doğalgaz faturaları olarak geri döner. Petekleriniz içinde bakım yapılması çok önemli doğru bir bakım ile dogalgaz faturanızda %30´ varan tasarruflar elde edebilirsiniz.

Her elektronik ürün gibi kombilerde de arızalar meydana gelir. Peki ne tür arızalarla karşı karşıya gelebileceğinizi ve neler yapmanız gerektiğiniz hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz? Kombi arızalarından bazıları şunlardır;

 • Kombilerde su olmadığı zaman kombi basıncı düşer. Kalorifer devre suyu bitmiş olabilir. Kalorifer devre basıncı 1,5- 2 bar arasında olmalıdır,
 • Kombinizin içindeki sigorta atmıştır ve ya kapalı olabilir,
 • Kombinize gaz sağlayan vana kapalı olabilir,
 • Kombi gaz almıyorken çalıştırılmışsa ikaz verebilir, kırmızı ışık yanar,,
 • Kombinin ön panelindeki yaz/kış konum anahtarı doğru konumda olmayabilir,
 • Kombi Çalışıyor Fakat Isıtmıyor
  Kombinin termostat derecesi düşük olabilir. Kalorifer dönüş hattındaki filtre tıkanmış olabilir. Filtre temizlenip kontrol edilmelidir. Petek giriş ve çıkışlarındaki vanalar kapalı olabilir. Vanaların açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Petekleriniz ve boru hattının temizlenmesi gerekebilir. Bu konuda bizden yardım alabilirsiniz. Kombinin teknik bir sorunu veya üretim hatası olabilir,
 • Kombi Yanarken Patlama YapıyorCihaz yanmak üzereyken birkaç saniye geç yanarsa. İçeride gaz birikmesi olur bu nedenle şiddetli bir yanma olur. Mutfak ocaklarını direk yakmazsanız, bir kaç saniye beklerseniz daha ayrıntılı görebilirsiniz. Bu durumda gaz ve çakmak ayarlarının kontrolü gerekmektedir. Cihaza yıllık periyodik bakım yapılması gerekmektedir. Yetkili Servisinden yardım isteyiniz.,
 • Sıcak Su Açıldığında Petekler Çok Isınıyor,Bu arıza meydana geldiğinde musluktaki sıcak su akışında dalgalanma olması gerekir, bir ısınır bir soğur. Normalde sadece musluğa gitmesi gereken sıcak su ikiye bölünüyor. Cihaz siz suyu açtığınızda kalorifer kısmını kapatma işlemini tam anlamıyla yapamadığından bu sorun ortaya çıkar. Yetkili servisten yardım isteyiniz
 • Radyatörlerin Üstü Sıcak Altı SoğukCihaz girişinde bulunan filtreler tıkalı olabilir. Peteklerin içinde tıkanıklık meydana gelmiş olabilir, bu durumda temizlenmesi gerekir. Cihazın sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcı parçalarında bir bozukluk olabilir. Kalorifer tesisatınız yapılırken yanlış planla yapılmış olabilir. Eğer kombiye yakın peteklerin vanalarını kısarsanız uzakta olan peteklere su daha hızlı ulaşır. Bu işlemlerden sonra çözüm bulamadıysanız tesisatınızda sorun olabilir.Bizden yardım alabilirsiniz.,
 • Kombi Su Kaçırıyor – AkıtıyorKalorifer tesisatına fazla su eklemiş olabilirsiniz. Normal devre basıncı 1.5-2 bar arasındadır. Tesisat bağlantılarında sorun olabilir. Kombinin genleşme tankı deposunda problem olabilir. Hava tahliye biriminde bir arıza bulunabilir. Kombinizin su doldurma vanası arızalı olabilir. Radyatörün havasını alarak su basıncını düşürünüz. Tüm kontrollerinize rağmen sorununuz devam ediyorsa bizden yardım isteyebilirsiniz.,
 • Kombi Ses Yapıyor,Cihazın fan motorunda bir sorun olabilir. Cihazın devir daim motorunda sorun olabilir. Kombinin haznesindeki suda hava olabilir. Cihazın sıcak su ile kaloriferi ayrıştırıcı parçalarda bir sorun olabilir.
 • Kombiden Sıcak Su Gelmiyor,Su açıldığında cihaz yanıyor fakat ısıtmıyorsa suyu çok fazla açmış olabilirsiniz. Özellikle kış aylarında. Isınan suyun bir kısmı kalorifer sistemine karışıyor olabilir. Genellikle üç yollu vana arızalandığında bu sorun yaşanır. Sıcak su hattına baksa bir yerden su karışıyor olabilir. Cihazın sıcak su ile ilgili parçalarında bir sorun olabilir.

Kombi Yedek Parçaları

 


Her Marka model kombi orjinal yedek parçaları temini ile de hizmet veriyoruz.Aşağıdaki listede adı geçen tüm parçalar stoklarımızdan hızlı bir biçimde temin edilmektedir.

#Parça AdıMarkasıStok Durumu
1Basınç PompalarıBoschVar
2Elektronik KartlarTüm MarkalarVar
3Kombi Akış TürbiniTümüVar
4Hava PurjörüTümüVar
5Su Akış ŞalteriTümüVar
6Genleşme TankıTümüVar
7Plakalı EşanjörTümüVar
83 Yollu By-PassTümüVar
9Emniyet VentiliTümüVar
COUPONS

Special Online Offers

Servis İsteyin!

Servis talebi oluşturmak için yandaki formu eksiksiz doldurunuz.

Ya da 0216 312 99 68 < ve 0532 474 54 51 nolu telefonlarımızdan da bize ulaşabilirsiniz.

[contact-form-7 404 "Not Found"]
Call Now Button
Open chat