Pazartesi - Cumartesi 08.30 - 19.30

Servis Randevusu Al

Yeni Ürünleri İncele

Çekmeköy/İSTANBUL

TAŞDELEN MAH DEKOR SOK. NO: 26 DÜKKAN 3

Mail Adresimiz

info@tanerklima.com

Klima Servisi

Klima Servisi

Klima Servisi Nedir?

Hepimizin hayatını kolaylaştıran klimalarımızın da bazı ihtiyaçları vardır. Belirli periyotlar içinde bakımdan geçirilmeleri hem sağlığımız hem de ekonomik kazancımız açısından oldukça önemlidir. Klima servisleri ise bizlere klimalarımızın bakım ve onarımında profesyonel yardımı sunarlar. Klimalarımızın bakımları geciktirilirse arızalanabilir. Klima arızalarının en büyük sebebi bakımlarının yapılmamasıdır.

Hem bakımları hem de tamir gereksinimlerini karşılayacak profesyonellere ihtiyaç duyarız. Ayrıca yeni aldığımız klimaların da servis tarafından monte edilmesi de oldukça önemlidir. Unutmamalıyız ki bakımı zamanında yapılmış klimalarımız, bizlere uzun zamanlar hayatı kolaylaştırmaya devam ederler.

Zamanla klimalarımız içlerinde eskimeye ve yıpranmaya bağlı olarak aksaklıklar gösterebilir. Bu tarz aksaklıklar giderilmemesi insan sağlığına zarar verebilir. Arıza onarımı için de daima iyi servis seçimi yapılması gereklidir.   

Gözle görülmeyen tozlar zamanla filtrede ve iç ünite parçalarında reçine benzeri oluşumlar meydana getirir. Bu oluşan yapı bakımı, temizliği yapılmazsa Legionella pneumophila bakterisi için uygun ortamı oluşturur. Bu bakteri lejyoner hastalığı da denilen akciğer enfeksiyonunu meydana getirir. Halk arasında zatürre olarak da bilinir. Elbette bunun önüne geçmenin, bu bakterinin oluşmasını önlemenin en kolay yolu periyodik bakımlarını aksatmadan klimalarımızı kullanmamız olacaktır.

Unutmamalısınız ki klimalarınızı kendiniz temizlemeniz yararlı olmayacaktır. Çünkü servisiniz bunu özel kimyasal maddeler yardımı ile yapmaktadır. Yılda en az bir kere bakımdan geçirilmesi yararlı olacaktır.

Klimanızın sorunsuz çalışmasını istiyorsanız daima bakımlarını zamanında ve işinde uzman servisler tarafından yaptırın. Zamanında bakımı yaptırılmayan klimalarınız performans kaybına, enerji israfına yol açar. Ayrıca kötü kokular yayılmasına yol açar.

Bakımları yapılmaması takdirinde artan sorunlara yol açar. Filtrelemeyi tam yapamama durumlarında tozlar ve polenler ortamda kalır. Bu da mantar ve bakteri oluşumlarının önünü açar.

Ortamda oluşacak kötü havaya ve bakteri, mantar etkenlerine bağlı olarak: Baş ağrısı, kronik yorgunluk, alerji, burun akıntı ve kanaması, akciğer ödem ve enfeksiyonlarına varabilecek hastalıklara ve problemlere sebep olabilir.

Bakımları sırasında servisiniz, elektrik aksamından drenaj sistemine kadar klimalarınızı kontrol eder. Sizlerin fark etmesi mümkün olamayacak şeyleri inceleyerek tespit ederler. Daha büyük sorunlara yol açmadan önüne geçerler. Periyodik bakımları yapılan cihazlarınız daha uzun ömürlü ve verimli çalışmaya, sizlere rahat ortamlar sağlamaya devam ederler.