Pazartesi - Cumartesi 08.30 - 19.30

Servis Randevusu Al

Yeni Ürünleri İncele

Çekmeköy/İSTANBUL

TAŞDELEN MAH DEKOR SOK. NO: 26 DÜKKAN 3

Mail Adresimiz

info@tanerklima.com

Klima Montajı

Klima montajı nasıl yapılır?

Klimalarınızdan maksimum verimle çalışabilmesi için klima montajının doğru şekilde ve doğru yere yapılması oldukça önemlidir.

Klima montajınızı en doğru şekilde yapabilecek kişiler yine servisiniz olacaktır. Klimanızın konumlandırılması için montaj yapılacak odada ki en uygun yeri tespit ederler.  Klimanın doğru yere monte edilmesi, diğer elektronik cihazlara ve insan sağlığına zarar vermemesi açısından da oldukça önemlidir. Ayrıca klimalarınızın da zarar görmemeleri açısında yer tespiti yine oldukça önemlidir.

Servisiniz en doğru bölgeyi tespit ettikten sonra montaj işlemlerine geçer. Öncelikli olarak klimanızı duvarda tutacak olan plakayı duvara monte ederler, monte edilen duvarın ve montajın sağlam olmasına önem verirler. Doğru ölçüleri tutturmak ve yamuk montaj yapmamak için daima dikkatli bir şekilde hareket ederler.

Klimanın yamuk montajlanmaması oldukça önemlidir. Askı aparatı doğru montajlandıktan sonra duvara borunun geçeceği delik açılır.

Sıra iç ünitenin montajlanmasına geldiğinde ise iç ünitenin bütünlüğü sağlanır, bağlantıya hazır hale getirilir. İç ve dış ünitenin enerji aktarımı ve çalışma yapabilmesi için bağlantılar yapılır. Doğru ve kaliteli bağlantı aparatı tercihleri ileride sorun yaşamamak için önemlidir.

Evaporatörden kaçak olup olmadığının kontrolleri yapılır. Kaçak olmadığı tespit edildikten sonra bakır boru bağlantısı boşluk kalmayacak şekilde yapılır. Oluşabilecek boşlukları önlemek için rekorlar anahtar ile kuvvetli bir şekilde sıkılır.

Duvara monte etmeden hemen önce boru su akıtmaması için tamamen sarılır. Açılan delikten dışarı çıkarılır. Ardından iç ünite duvara dikkatli bir şekilde oturtulur. İç ünite montajı tamamlandıktan sonra sırada dış ünite var.

Dış ünite öncelikle duracağı duvar ya da zemine sağlam bir şekilde montelenir. Burada montaj yapılacak alanın doğru tespitini yine servisiniz yapacaktır.

Dış ünitenin montajının yapılacağı yerin sağlam olduğuna, titreşimlerinin problem yaratmayacağına dikkat edilmesi gerekir.

İç üniteye bağlanan borunun dış üniteye montajı yapılır. İç ünite de yapılan bağlantı ve sinyal ayarları dış üniteye de uygulanır.  Böylelikle klimanızın montaj işlemi servis ekibiniz tarafından sıkıntısız bir şekilde bitirilmiş olur.

Unutmayın klima montajından, tamirine, klimalarınız ile ilgili tüm işlemlerinizi servisinize yaptırın.