Pazartesi - Cumartesi 08.30 - 19.30

Servis Randevusu Al

Yeni Ürünleri İncele

Çekmeköy/İSTANBUL

TAŞDELEN MAH DEKOR SOK. NO: 26 DÜKKAN 3

Mail Adresimiz

info@tanerklima.com

İklimlendirme Nedir ?

İklimlendirme Nedir ?

Kapalı ortamlarda nem ve sıcaklık değişkenlerini insanların ortam konfor seviyesine uygun olarak ayarlanmasına veya üretimi yapılacak olan tohum vb. gibi yerlerde istenilen ortam konfor şartını sağlamaya iklimlendirme denir. İklimlendirme neredeyse hayatımızın her yerinde ihtiyaç duyabileceğimiz bir terimdir. Hastaneler, okullar, oteller, evler, fabrikalar vs. gibi daha birçoğunu sayabiliriz.

Vrv Klima Sistemlerinin Breeam Ve Leed Sertifikasına Etkisi

Breeam ve leed plan projeleri , altyapı ve binalar için dünyanın önde gelen yeşil bina derecelendirme sistemleridir. Yeni inşaat , renovasyon ve mevcut binalar için bir dizi yaşam döngüsü aşamaları ile ilgili gereklilikleri ortaya koyarlar. BREEAM ilk kez 1990 yılında piyasaya sürülmüştür. Leed ise 1998 yılında Amerikada başlamıştır. O günden bugüne toplamda 78 ülkede kullanılarak 561 100 ‘den fazla sertifikalı , 2 262 900 kayıtlı bina elde edilmiştir.

Breeam ve leed sertifikalarının amacı  inovatif ve daha çevreci  binaların inşa edilmesini sağlamaktır. Binaların puanlamasında yaklaşık olarak 11 farklı kategoride değerlendirilmesi yapılmaktadır. Bu değerlendirmelerde puantaja direkt etki eden 3 kategori şu şekildedir ;

Duvar Tipi VRV Klima

Duvar tipi Vrv klimalar,  Vrv sistemleri arasından en çok tercih edilen iç ünite tipleri arasında yer almaktadır. Duvar tipi Vrv klimaları geniş ürün yelpazesi, drenaj kolaylığı ve şık iç ünite tipleri olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Mini VRV Sistemleri

Daikin Vrv klima dış üniteleri tek modülde 20 Hp ‘ye kadardır.Isıtma-soğutma ihtiyacı 20 Hp kapasitesinden daha fazla olan zonlarda dış üniteler bir araya gelerek kombinasyon oluşturmaktadır. Örneğin ; Soğutma kapasitesi 42 Hp olan bir projede (10 Hp+16 Hp + 16 Hp ) şeklinde 3 adet dış ünite birbirine bağlanarak grup halinde çalışırlar. Bir zonda en fazla 54 Hp ( 18Hp +18Hp+18Hp) kapasitesinde dış ünite grubu kullanılabilmektedir. 54 Hp dış ünite 151,2 Kw dır. Diversite faktörünü de göz önüne alırsak , ortalamada 35 iç üniteye kadar bir tek dış ünite ünite grubuna bağlanabilir. Ancak kullanılan iç ünite kapasiteleri düşük ise , tek bir grup 64 iç üniteye kadar da tek grup halinde tasarlanılabilir.

KAYNAK: https://www.vrvdaikin.net/blog

Yorumlarını Ekle

E-posta adresiniz kimse ile paylaşılmayacaktır. * İşaretli Alanlar Gereklidir